fb-pixel
Prosíme o trpělivost se státním příspěvkem do lázní. Není jasná metodika, čekáme na vysvětlení MMR. Děkujeme za pochopení.

Služby Mariánských Lázní


Sauna

Úschovna

Půjčovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Lobby

Wellness

Restaurace

Nekuřácký

Bezbariérový

Máte dotaz?


732 444 902

m.spa@e-lazne.eu

Goethovo nam. 1, 353 43 Mariánské Lázně

Mapa


Procedury

Mariánsklé Lázně - léčebné a wellness procedury

 

Plynová injekce přírodního CO2

Těmito injekcemi je aplikován známý „Mariin plyn CO2“, který přirozeně probublává ze země. Aplikace tohoto plynu do podkoží v oblasti velkých kloubů a páteře má za následek mnoho pozoruhodných účinků zahrnujících úlevu od bolesti, zlepšení prokrvení dané oblasti a urychlení hojení.

 

Rašelinové zábaly

Rašelinové zábaly jsou prostředkem, který zlepšuje prokrvení kůže, regeneruje ji a odstraňuje odumřelé buňky. Teplá rašelina se přikládá na bolestivá místa a způsobuje jejich prohřátí. Po celou dobu aplikace se teplota téměř nemění a pohybuje se kolem 38 stupňů Celsia.

 

Pití z pramenů

Pití minerální vody je tradiční součástí lázeňské léčby. V Mariánských Lázních je pro pitné kůry k dispozici zhruba 7 pramenů, které se využívají při nemocech trávicí a vylučovací soustavy. Minerální voda se pije nalačno před jídlem, aby se zlepšilo vstřebávání minerálů.

 

Hydroterapie

Do této skupiny procedur patří například podvodní masáže, různé koupele, skotské střiky a vodoléčba. U podvodní masáže je pod tlakem směrován proud vody na ztuhlé klouby a svaly a uvolňuje je. Při skotských střicích se střídá proud teplé a studené vody, která se ze vzdálenosti 3 m pod tlakem aplikuje na tělo a zlepšuje imunitu, krevní oběh a metabolismus. Koupele slouží k relaxaci a uvolnění.

 

Fyzioterapie a masáže

Řadíme sem individuální nebo skupinový tělocvik, klasické a reflexní masáže, ošetření ultrazvukem. Obecně lze říci, že jde o udržení nebo zlepšení hybnosti, zvýšení prokrvení, uvolnění napětí a stresu.

 

Elektroterapie

Jedná se o procedury založené na fyzikálních procesech a jejich účincích na organismus. Počítáme k nim působení magnetického pole, elektrického proudu a z něj vznikajícího tepla, kdy se zvyšuje elasticita vaziva, prokrvení tkání a zlepšuje se lokální metabolismus.

 

Inhalace

Zde se jedná o vdechování různých látek doplněných léky. Zlepšuje se tím funkce plic, imunita, srdeční činnost, alergie a nachlazení, dochází k uvolňování hlenu a tím k lepší průchodnosti dýchacích cest

 

Masáž suchým kartáčem

Asi nejzajímavější wellness procedurou, která nebývá standardně v nabídce ostatních lázní, je tradiční masáž suchým kartáčem. Tato masáž bývá skvělým začátkem pro další procedury, zejména pro různé zábaly. Procedura trvá zhruba 20 min. a při její aplikaci dochází k odstranění odumřelých buněk a prokrvení pokožky.

 

Tibetská masáž

Velmi oblíbená wellness procedura je také tibetská masáž. Při ní masér pomocí speciálních hmatů dosahuje celkové harmonie těla a duše. Masáž skvěle zregeneruje a uvolní ztuhlé svalstvo.

 

Relaxační masáž hlavy a obličeje

Tato wellness procedura se provádí v pohodlné pozici vleže. Masér pomocí relaxační techniky uvolní Vaše záda a šíji. Procedura trvá 15 – 30 minut.

 

Shiatzu masáž

Shiatzu masáž je tradiční japonská masáž, která využívá protahování a tlaku prstů. Shiatzu masáž pomáhá od bolesti hlavy a k lepšímu zažívání. Japonci věří, že nemoc je následkem zablokované energie a pomocí shiatzu masáže se klient odblokuje. Masáž trvá cca 60 min.

 

Masáž horkými kameny

Velmi oblíbená masáž, která využívá k masáži lávové kameny. Na začátku masáže je klient natřen masážním olejíčkem, který lépe umožní masáž kameny. Kameny jsou nahřívány ve speciálním hrnci. Masáž je hluboce relaxační a je vhodná v zimním období. Kameny krásně drží teplotu a prohřívají ztuhlé svalstvo. Masáž trvá až 90 minut.

 

Regenerační aroma masáž

Regenerační aroma masáž povzbuzuje organismus a dodává mu zpět ztracenou energii. Při masáži dochází k přímému ovlivnění nervové soustavy. Masáž zlepšuje krevní oběh a povzbuzuje metabolismus. Masáž trvá 20 min.