Služby Mariánských Lázní


Sauna

Úschovna

Půjčovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Lobby

Wellness

Restaurace

Nekuřácký

Bezbariérový

Máte dotaz?


732 444 902

m.spa@e-lazne.eu

Goethovo nam. 1, 353 43 Mariánské Lázně

Procedury

Mariánsklé Lázně - léčebné a wellness procedury

 

Plynová injekce přírodního CO2

Těmito injekcemi je aplikován známý „Mariin plyn CO2“, který přirozeně probublává ze země. Aplikace tohoto plynu do podkoží v oblasti velkých kloubů a páteře má za následek mnoho pozoruhodných účinků zahrnujících úlevu od bolesti, zlepšení prokrvení dané oblasti a urychlení hojení.

 

Rašelinové zábaly

Rašelinové zábaly jsou prostředkem, který zlepšuje prokrvení kůže, regeneruje ji a odstraňuje odumřelé buňky. Teplá rašelina se přikládá na bolestivá místa a způsobuje jejich prohřátí. Po celou dobu aplikace se teplota téměř nemění a pohybuje se kolem 38 stupňů Celsia.

 

Pití z pramenů

Pití minerální vody je tradiční součástí lázeňské léčby. V Mariánských Lázních je pro pitné kůry k dispozici zhruba 7 pramenů, které se využívají při nemocech trávicí a vylučovací soustavy. Minerální voda se pije nalačno před jídlem, aby se zlepšilo vstřebávání minerálů.

 

Hydroterapie

Do této skupiny procedur patří například podvodní masáže, různé koupele, skotské střiky a vodoléčba. U podvodní masáže je pod tlakem směrován proud vody na ztuhlé klouby a svaly a uvolňuje je. Při skotských střicích se střídá proud teplé a studené vody, která se ze vzdálenosti 3 m pod tlakem aplikuje na tělo a zlepšuje imunitu, krevní oběh a metabolismus. Koupele slouží k relaxaci a uvolnění.

 

Fyzioterapie a masáže

Řadíme sem individuální nebo skupinový tělocvik, klasické a reflexní masáže, ošetření ultrazvukem. Obecně lze říci, že jde o udržení nebo zlepšení hybnosti, zvýšení prokrvení, uvolnění napětí a stresu.

 

Elektroterapie

Jedná se o procedury založené na fyzikálních procesech a jejich účincích na organismus. Počítáme k nim působení magnetického pole, elektrického proudu a z něj vznikajícího tepla, kdy se zvyšuje elasticita vaziva, prokrvení tkání a zlepšuje se lokální metabolismus.

 

Inhalace

Zde se jedná o vdechování různých látek doplněných léky. Zlepšuje se tím funkce plic, imunita, srdeční činnost, alergie a nachlazení, dochází k uvolňování hlenu a tím k lepší průchodnosti dýchacích cest

 

Masáž suchým kartáčem

Asi nejzajímavější wellness procedurou, která nebývá standardně v nabídce ostatních lázní, je tradiční masáž suchým kartáčem. Tato masáž bývá skvělým začátkem pro další procedury, zejména pro různé zábaly. Procedura trvá zhruba 20 min. a při její aplikaci dochází k odstranění odumřelých buněk a prokrvení pokožky.

 

Tibetská masáž

Velmi oblíbená wellness procedura je také tibetská masáž. Při ní masér pomocí speciálních hmatů dosahuje celkové harmonie těla a duše. Masáž skvěle zregeneruje a uvolní ztuhlé svalstvo.

 

Relaxační masáž hlavy a obličeje

Tato wellness procedura se provádí v pohodlné pozici vleže. Masér pomocí relaxační techniky uvolní Vaše záda a šíji. Procedura trvá 15 – 30 minut.

 

Shiatzu masáž

Shiatzu masáž je tradiční japonská masáž, která využívá protahování a tlaku prstů. Shiatzu masáž pomáhá od bolesti hlavy a k lepšímu zažívání. Japonci věří, že nemoc je následkem zablokované energie a pomocí shiatzu masáže se klient odblokuje. Masáž trvá cca 60 min.

 

Masáž horkými kameny

Velmi oblíbená masáž, která využívá k masáži lávové kameny. Na začátku masáže je klient natřen masážním olejíčkem, který lépe umožní masáž kameny. Kameny jsou nahřívány ve speciálním hrnci. Masáž je hluboce relaxační a je vhodná v zimním období. Kameny krásně drží teplotu a prohřívají ztuhlé svalstvo. Masáž trvá až 90 minut.

 

Regenerační aroma masáž

Regenerační aroma masáž povzbuzuje organismus a dodává mu zpět ztracenou energii. Při masáži dochází k přímému ovlivnění nervové soustavy. Masáž zlepšuje krevní oběh a povzbuzuje metabolismus. Masáž trvá 20 min.