Služby Mariánských Lázní


Sauna

Úschovna

Půjčovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Lobby

Wellness

Restaurace

Nekuřácký

Bezbariérový

Máte dotaz?


732 444 902

m.spa@e-lazne.eu

Goethovo nam. 1, 353 43 Mariánské Lázně

Město Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou jakousi vstupní branou do chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa. Dominantou Mariánských Lázní jsou především parky, díky kterým lázně patří mezi nejkrásnější zahradní města v Evropě. Velmi významnou stavbou je Kolonáda Maxima Gorkého z let 1888-89 dle projektů arch. Miksche a Niedzielského. Na lázeňské kolonádě se konají různé koncerty a společenské akce. Jedním z velkých lákadel na kolonádě je Zpívající fontána. Fontána je řízena počítačem, což umožňuje vytváření zajímavých vodních efektů včetně barevného osvětlení.

 

Park Boheminium

Velkou raritou Mariánských Lázní je naučný areál Park Boheminium. V tomto areálu se nachází nejvýznamnější makety stavebních a technických památek České republiky. Miniatury v parku jsou v měřítku 1:25, což znamená, že model je 25x menší než skutečný. Vidět zde můžete například hrad Kokořín nebo Karlštejn, lednický minaret či kamenný most v Písku. Každoročně přibývají nové modely, které vyrábí sami zaměstnanci parku ve svých dílnách. Přesnost modelů je na velmi dobré úrovni. Pokud se Vám nechce památky obcházet pěšky, můžete využít vláček. Park Boheminium je velmi vhodným výletem nejen pro rodiny s dětmi. V areálu pro volný čas je také dětský koutek a trampolína.

 

Kabinková lanová dráha Koliba - Krakonoš

Kabinková lanovka, která se nachází na okraji Mariánských Lázní, Vás doveze až na vrch Krakonoš. Kabinková lanovka je v provozu celoročně a je částečně zařazena do MHD Mariánských Lázní. Od horní stanice lanovky je možné se vydat na lesní stezku Lázeňskými lesy. Stezka je naučná a zaměřená na historii, lázeňství, botaniku a ekologii.

 

Parky v Mariánských Lázních

Město Mariánské Lázně bylo od pradávna nazýváno městem parků. V parcích se nachází také spoustu léčebných pramenů. Více o léčebných pramanech.