Služby lázní Vráž


Sauna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Restaurace

Máte dotaz?


732 444 902

vraz@e-lazne.eu

Vráž 1, 398 32 Vráž

Zámecké lázně v jižních Čechách

Areál lázní se nachází v krásné přírodě a nabízí svým klientům osobní přístup, skvělý odpočinek a relaxaci, pestrou paletu léčebných, relaxačních a zkrášlovacích procedur. Zájemci o sport a kulturu zde naleznou širokou nabídku možností využití volného času podle svých představ. Jistě se zde plnou měrou naplňuje lázeňský slogan" Lázně Hotel Vráž – Váš požitek z odpočinku."

 

O lázních Vráž

hr

Lázně hotel Vráž - ceník ubytování a pobytů

 

Na první pohled každého lázeňského hosta jistě zaujme, že se lázně nacházejí v zámeckém areálu. Bývalý zámek je jednou ze čtyř budov celého lázeňského komplexu. Byl důkladně zrekonstruován a nabízí návštěvníkům ubytování s nádechem historie, ale i s moderním komfortem a službami odpovídajícími dnešním potřebám a požadavkům. V zámku se dále nachází i celý stravovací provoz a jídelnyUbytování se dále poskytuje v Léčebném pavilónu, které je určeno především pro pacienty s těžším zdravotním stavem, v Jubilejním pavilónu a v Lékařské vile. Zámek, Léčebný a Jubilejní pavilón jsou propojeny bezbariérovým skleněným vytápěným koridorem, který umožňuje pohodlný pohyb mezi jednotlivými částmi a bydlení, stravování a léčení prakticky pod jednou střechou. Celkem je hostům k dispozici 186 lůžek ve 104 pokojích. Lázně hotel Vráž leží v lázeňské obci Vráž, přesněji Vráž u Písku, která je vzdálena asi 8 km od okresního města Písek. Jsou tedy dobře dostupné jak autem, tak vlakem i autobusem.

 

Nejoblíbenější pobyty v lázních Vráž

 

 

Historie lázní Vráž

 

V následujícím textu se stručně dotkneme historie lázní. Jejich dominantou je novogotický zámeček – původní letní sídlo Lobkowitzů, který byl postaven v 70. letech 19. století. Ti ho v roce 1926 prodali a poté objekt procházel rukama různých majitelů, kteří jeho podobu ovlivňovali. Až v roce 1936 zde bylo otevřeno skutečné sanatorium, které medicínsky zaštítil profesor neurologie UK Praha MUDr. Vítek. Od počátku se lázně specializovaly na pacienty s chorobami nervovými, nemocemi pohybového aparátu a dýchacích cest. Během 2. světové války lázně sloužily jako ozdravovna pro německé vojáky s plicními nemocemi. Po válce pokračoval další lázeňský rozvoj a v roce 1946 se Vráž stala součástí organizace Československé státní lázně Třeboň. V současné době jsou lázně nestátním zdravotnickým zařízením, které od roku 1992 provozuje společnost LÁZNĚ HOTEL VRÁŽ s. r. o. Zařízení poskytuje péči komplexní, příspěvkovou a v neposlední řadě také samopláteckou.

 

Lázeňské procedury v hotelu Vráž

 

Ve Vráži nikdy nebyly k dispozici minerální prameny, proto byl od počátku hlavní důraz při léčbě kladen na vodoléčbu, rehabilitaci, masáže, inhalační a klimatické léčebné programy. Později byly léčebné postupy doplněny o léčbu s využitím peloidů. Hlavní léčebnou metodou jsou tudíž slatinné zábaly, dále pak bylinné, vířivé či perličkové koupele, suché uhličité koupele, vířivé lázně horních a dolních končetin, elektroléčebné a světloléčebné procedury, magnetoterapie, pohybové terapie, masáže, parafínové zábaly, kryoterapie, inhalace, oxygenoterapie, plynové injekce. Vedle těchto tradičních léčebných metod zdejší lázeňský provoz nabízí celou řadu dalších procedur, např. medové masáže, medové, čokoládové, skořicové a jílové zábaly, rašelinové pleťové masky, floating, rolletic, parní lázeň Baobab, myostimulátor, ayurvedskou masáž, léčbu Dornovou metodou, jógu, masáž lávovými kameny, masáž baňkami, manuální a přístrojovou lymfodrenáž, Nordic Walking, indonéské masáže. Ceník procedur a jejich popis je k dispozici.

 

Lázně Vráž se zapojují do projektu revitalizace pacientů s diabetem mellitus, jimž byla amputována jedna nebo obě dolní končetiny. Pacienti po amputaci z důvodů úrazů, diabetu, cévních příhod měli dosud omezenou možnost následné odborné péče. Tímto projektem dávají lázně šanci pacientům k návratu do plnohodnotného života. Projekt péče o pacienty s diabetem po amputaci v lázních Vráž je jedinečný svým obsahem a zajištěním. Lze předpokládat, že přinese nejen urychlení návratu pacientů do plného života, ale i zlepší celkový stav a zejména sníží riziko dalších komplikací.

 

Lázně a volný čas

 

Lázně Vráž nabízí spoustu možností trávení volného času. Skloubíte tak péči o své zdraví s poznáváním zajímavého koutu naší republiky. více o volném čase a okolí lázní Vráž.

Služby lázní Vráž


Sauna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Restaurace

Máte dotaz?


732 444 902

vraz@e-lazne.eu

Vráž 1, 398 32 Vráž

Nabízené hotely

hr

Často kladené dotazy

hr
Který pobyt je v lázních Vráž nejprodávanější?

Nejpopulárnějším pobytem je akční 4denní pobyt na zámku.

Ve kterém hotelu jsou klienti ubytováni?

Klienti mají možnost si vybrat ze 2 typů ubytování. Zámek hotel Vráž a Jubilejní pavilon.

Je k dispozici pro ubytované hosty bazén?

Ano, bazén je součástí hotelu.

Co se léčí v lázních Vráž?

Lázně se specializují na nervové onemocnění, ale také na pohybový aparát.

Mohu vzít do lázní Vráž svého domácího mazlíčka?

Pobyt s domácím zvířetem není možný.

Je k dispozici v lázních parkování?

Parkování je možné za 80 Kč / den.

Co léčí lázně Vráž?

Lázně Vráž léčí primárně nervové onemocnění, ale také pohybový aparát. Celý indikační seznam naleznete zde.

Platba benefity

hr

Platba benefity

hr
sodexo logo
benefity logo
benefit plus logo
sphere logo
zpmv logo