Služby Mariánských Lázní


Sauna

Úschovna

Půjčovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Lobby

Wellness

Restaurace

Nekuřácký

Bezbariérový

Máte dotaz?


732 444 902

m.spa@e-lazne.eu

Goethovo nam. 1, 353 43 Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně Karlovarský kraj
Mariánské Lázně Karlovarský kraj

Mariánské Lázně – tradiční lázně západních Čech

Kdo z nás by neznal lázně Mariánské Lázně, které mají velmi dlouhou historii a patří k tradičním lázním v České republice? Řadě lidí se při vyslovení Mariánských Lázní vybaví právě tradice a historie, která sahá až do roku 1197. V tomto roce byly poprvé vyzkoušeny léčivé prameny. Název Marienbad lázně získaly podle Mariina pramene. Za svou proslulost vděčí lázně také několika známým osobnostem, které se zde léčily. Mezi nejznámější patří Ema Destinnová, Fryderyk Chopin, Johann Strauss, T. G. Masaryk a mnoho dalších. V dnešní době stále lázně patří mezi nejnavštěvovanější.

O Mariánských Lázních

hr

Prameny v Mariánských Lázních

Přírodních pramenů, které vyvěrají na území Mariánských Lázní, je zhruba 40. Mezi nejznámější prameny patří Křížový pramen, Ferdinandův pramen, Rudolfův pramen, Lesní pramen, Ambrožův pramen a Karolinin pramen...více o pramenech v Mariánských Lázních.

 

Léčebné pobyty 2024

 

Procedury v Mariánských Lázních můžeme rozdělit na léčebné, wellness, inhalační, hydroterapeutické a cvičební.

 

Klasické léčebné procedury

 

Bývají absolvovány hlavně u tradičních týdenních pobytů. Vstupní lékařská prohlídka odhalí klientův aktuální zdravotní stav a vyberou se pro něj vhodné procedury. K lékařské prohlídce patří obvykle i různé laboratorní testy. V dalším textu si některé z léčebných procedur představíme trochu blíže... více o procedurách.

 

Wellness procedury

 

Mariánské Lázně samozřejmě nabízí spoustu wellness programů, včetně pobytů jen pro dámy nebo pro pány. Wellness procedury v Mariánských Lázních zahrnují různé masáže (thajské, relaxační, shiatzu, masáž horkými kameny, čokoládovou nebo medovou).

 

Kryosauna

 

Mariánské Lázně se pyšní také vlastní kryosaunou. Procedura kryosauna probíhá v extrémně nízkých teplotách až do -160 °C po dobu 1 - 3 minut. Chlad velmi napomáhá k masivnímu prokrvování a tím dochází ke zmírňování bolesti a zlepšení fyzické a psychické odolnosti.

 

Lázeňské město

 

Město Mariánské Lázně dnes žije především z lázeňství a turistického ruchu. Městečko je obklopeno přírodou a tím nabízí také čerstvý vzduch...více o městu Mariánské Lázně a jeho turistických atrakcí.

 

Lázeňské ubytování

 

Hotely v Mariánských Lázních dostaly nové jméno. Nyní vystupují pod názvem ESANA. Služby i lázeňská péče jsou v Mariánských Lázních na vysoké úrovni.

 

5hvězdičkový hotel Císařské lázně

 

Je zde situován i 5hvězdičkový hotel Císařské lázně, který patří k dominantám lázní. Hotel představuje vrchol luxusu v tomto kraji. Součástí hotelu je také komplex Římských lázní se třemi bazény, saunou a parními lázněmi.

 

Hotel Maria Spa a Císařské lázně

 

V květnu 2011 byl znovu otevřen hotel Maria Spa, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí a je opravdovým architektonickým skvostem. Budova je propojena koridorem s Císařskými lázněmi a její návštěvníci tak mohou využívat i služeb tohoto hotelu. Jedná se o nejstarší budovu Mariánských Lázní, která odráží celou historii Mariánských Lázní. Maria Spa je místem, kde se začalo poprvé v Evropě a možná i na světě léčit pomocí přírodní rašeliny. Mezi nadstandardní služby Maria Spa resortu patří například donáška ranních novin, exkluzivní přístup do privátního relaxačního parku a zahrady, možnost neomezeného využití komplexu Římských lázní anebo snídaně formou room service.

 

Kultura v Mariánských Lázních

 

Kulturní vyžití je v Mariánských Lázních na velmi dobré úrovni. K různým kulturním akcím se využívá hlavně společenský dům Casino, kde například v minulosti vystoupila i Ema Destinnová. V lázních se každoročně koná Chopinův hudební festival. Velkou společenskou událostí je také slavnostní zahajování lázeňské sezóny spojené se svěcením pramenů. Zahájení sezóny se koná vždy v květnu. Přijeďte si i Vy vychutnat kouzlo tradic a moderních služeb.

Služby Mariánských Lázní


Sauna

Úschovna

Půjčovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Lobby

Wellness

Restaurace

Nekuřácký

Bezbariérový

Máte dotaz?


732 444 902

m.spa@e-lazne.eu

Goethovo nam. 1, 353 43 Mariánské Lázně

Nabízené hotely

hr

Často kladené dotazy

hr
Který pobyt je v Mariánských Lázních nejprodávanější?

Mezi nejpopulárnější pobyt patří Minirelax v Římských Lázních.

Které hotely nabízí Mariánské Lázně?

V nabídce je 7 lázeňských hotelů. Mezi nejluxusnější patří Ensana Nové Lázně a Centrální lázně.

Co léčí Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně léčí pohybový aparát, nervové onemocnění, ale také kardiovaskulární onemocnění.

Které hotely v Mariánských Lázních mají k dispozici bazén?

Všechny hotely mají vlastní bazén.

Mohu vzít do Mariánských Lázních svého domácího mazlíčka?

Svého pejska můžete vzít do hotelu Nové Lázně za 100 Kč / noc. Stejně tak jej můžete vzít do vily Butterfly a hotelu Svoboda.

Je k dispozici v Mariánských Lázních parkování?

Své vozidlo můžete zaparkova u hotelu Nové Lázně - 6 eur za den, hotelu Centrální Lázně - 6 eur za den, hotelu Hvězda - 10 eur za den, pobyty delší než 7 dní 6 eur za den a hotelu Butterfly - 10 eur za den.

Od kolika hodin je k dispozici pokoj?

Check-in je stanovený na 14 hod. a check-out na 12 hod.

Platba benefity

hr

Platba benefity

hr
sodexo logo
benefity logo
benefit plus logo
sphere logo
zpmv logo