fb-pixel
Prosíme o trpělivost se státním příspěvkem do lázní. Není jasná metodika, čekáme na vysvětlení MMR. Děkujeme za pochopení.

Služby Mariánských Lázní


Sauna

Úschovna

Půjčovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Lobby

Wellness

Restaurace

Nekuřácký

Bezbariérový

Máte dotaz?


732 444 902

m.spa@e-lazne.eu

Goethovo nam. 1, 353 43 Mariánské Lázně

Mapa


Léčebné prameny

Léčebné prameny v Mariánských Lázních

 

Křížový pramen

Křížový pramen patří k nejstarším pramenům v Mariánských Lázních. Využívá se především u onemocnění zažívacího ústrojí a u nemocí látkové výměny. Není vhodné vypít více než 3 litru denně, jelikož pramen může vyvolat projímavý účinek.

 

Ferdinandův pramen

Ferdinandův pramen se nachází v centru Úšovic a patří do stejné kategorie jako Křížový pramen, i když je o něco více mineralizován. Je taktéž využíván k léčbě zažívacích potíží.

 

Rudolfův pramen

Rudolfův pramen dostal své jméno po princi Rudolfovi – synovi Františka Josefa I. Přírodní pramen obsahuje větší množství vápníku a je vhodný pro léčbu osteoporózy. Nejvíce se ale využívá u chorob ledvin a močových cest. Přírodní Rudolfův pramen je stáčen a vyvážen převážně do zahraničí.

 

Lesní pramen

Lesní pramen je výjimečný svým složením oproti ostatním pramenům. Je využíván hlavně k léčbě trávicího ústrojí.

 

Ambrožův pramen

Ambrožův pramen tvoří 3 prameny velmi podobného složení. Voda je slabě železitá. Pramen vyvěrá u Centrálních Lázní a slouží k léčbě močových cest a pomáhá také v některých případech chudokrevnosti.

 

Karolinin pramen

Poslední z pramenů, který si představíme, je Karolinin pramen. Pramen obsahuje vyšší poměr hořčíku než ostatní prameny, a využívá se proto k léčbě ledvinových kamenů.