Služby Mariánských Lázní


Sauna

Úschovna

Půjčovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Lobby

Wellness

Restaurace

Nekuřácký

Bezbariérový

Máte dotaz?


732 444 902

m.spa@e-lazne.eu

Goethovo nam. 1, 353 43 Mariánské Lázně

Léčebné prameny

Léčebné prameny v Mariánských Lázních

 

Křížový pramen

Křížový pramen patří k nejstarším pramenům v Mariánských Lázních. Využívá se především u onemocnění zažívacího ústrojí a u nemocí látkové výměny. Není vhodné vypít více než 3 litru denně, jelikož pramen může vyvolat projímavý účinek.

 

Ferdinandův pramen

Ferdinandův pramen se nachází v centru Úšovic a patří do stejné kategorie jako Křížový pramen, i když je o něco více mineralizován. Je taktéž využíván k léčbě zažívacích potíží.

 

Rudolfův pramen

Rudolfův pramen dostal své jméno po princi Rudolfovi – synovi Františka Josefa I. Přírodní pramen obsahuje větší množství vápníku a je vhodný pro léčbu osteoporózy. Nejvíce se ale využívá u chorob ledvin a močových cest. Přírodní Rudolfův pramen je stáčen a vyvážen převážně do zahraničí.

 

Lesní pramen

Lesní pramen je výjimečný svým složením oproti ostatním pramenům. Je využíván hlavně k léčbě trávicího ústrojí.

 

Ambrožův pramen

Ambrožův pramen tvoří 3 prameny velmi podobného složení. Voda je slabě železitá. Pramen vyvěrá u Centrálních Lázní a slouží k léčbě močových cest a pomáhá také v některých případech chudokrevnosti.

 

Karolinin pramen

Poslední z pramenů, který si představíme, je Karolinin pramen. Pramen obsahuje vyšší poměr hořčíku než ostatní prameny, a využívá se proto k léčbě ledvinových kamenů.