Služby lázní Františkovy Lázně


Sauna

Úschovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Wellness

Restaurace

Máte dotaz?


732 444 902

frantiskovy@e-lazne.eu

Jiráskova 3, 351 01 Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně Karlovarský kraj
Františkovy Lázně Karlovarský kraj

Svět relaxace a klidu

Františkovy Lázně patří mezi oblíbené a známé lázně v České republice. Jejich historie sahá do 16 století. Františkovy Lázně léčí onemocnění pohybového aparátu, onemocnění srdce a cév a samozřejmě nejznámější je léčba gynekologických onemocnění, ke které se vztahuje symbol lázní - socha v podobě malého Františka.

O lázních Františkovy Lázně

hr

Přírodní zdroje a prameny

Lázně využívají k léčbě přírodní léčivé zdroje. Lázeňská péče je na vysoké odborné úrovni a dosahuje velmi dobrých výsledků. I Františkovy Lázně mají své slevy a akční pobyty, včetně benefitních partnerů. Pro Vaši relaxaci je připraveno také velmi moderní Aquaforum s bazény a tobogány. Jak již bylo řečeno v úvodu, nejdůležitějším předpokladem pro úspěšnou lázeňskou léčbu jsou místní přírodní zdroje. Patří k nim 20 minerálních pramenů, přírodní léčivá slatina a přírodní léčivý plyn. V neposlední řadě hraje důležitou roli i čisté prostředí s mnoha parky a klidná atmosféra.

 

Léčivé prameny

 

Léčivé prameny se vyznačují vysokým obsahem rozpuštěných minerálů a přírodního oxidu uhličitého a využívají se jak k pitným kúrám, tak ke koupelím a inhalacím.

 

Pitné kúry

 

Pitné kúry jsou důležité u nemocí ledvin a močových cest – podle lékařského předpisu se denně pije 1,5 – 2 litry těchto minerálních vod. Pacient si zvykne na správný příjem tekutin, který pak přenáší i do domácího prostředí. Minerální vody upravují složení moči, ovlivňují činnost ledvin a střev.

 

Uhličité koupele

 

Uhličité koupele umožňují vstřebávání volného kysličníku kůží, čímž zlepšují její prokrvení, a ovlivňují činnost srdce a ledvin.

 

Inhalace

 

Minerální vody se využívají dále k inhalacím, a to buď čisté, nebo s přídavkem různých léků. Inhalace ovlivní stav a funkci sliznic dýchacích cest, ředí hlen a ulehčují jeho vykašlávání.

 

Přírodní léčivá slatina

 

Tradiční františkolázeňská slatina je prostoupena sloučeninami železa a síry a působí na organismus chemicky, tepelně a mechanicky. Při její aplikaci dochází k prohřátí tkáně, zlepšení prokrvení a regenerace kůže a podkoží. Je proto vhodná jak pro léčbu pohybového aparátu, tak i pro nemoci gynekologické a kožní.

 

Přírodní léčivý plyn

 

Přírodní léčivý plyn vyvěrá v minerálních vodách, z nichž se odděluje, nebo jako samostatný suchý vývěr. Využívá se injekčně při aplikaci do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře a opět způsobuje lepší prokrvení, urychluje hojení a mírní bolest.

 

Nabízené pobyty ve Františkových Lázních

 

Pobyt ve Františkových Lázních si užije opravdu každý. Můžete přijet s kamarádkou na wellness pobyt nebo vzít celou rodinu a užít si společné chvíle v Aquaparku. V lázních se rozhodně nudit nebudete a načerpáte energii.

 

Společnost Lázně Františkovy Lázně - ubytování

 

Lázně Františkovy Lázně jsou největší soukromou lázeňskou společností. V roce 2009 tyto lázně obdržely ocenění lázeňská společnost roku. Není divu, protože lázně procházejí neustálým vývojem a stále vylepšují své služby. Františkovy Lázně mají dohromady k dispozici 8 lázeňských domů – všechny domy jsou v kategorii 4 nebo 3 hvězdiček.

 

Lázeňský hotel Imperial

 

Mezi skvosty v ubytování patří jednoznačně lázeňský hotel Imperial. Leží v klidném parku a je obklopen krásnými, upravenými zahradami. Hotel Imperial nabízí 35 dvoulůžkových a 10 jednolůžkových pokojů. K dispozici jsou také 4 apartmány. Hotel je určen pro náročnější klientelu, která hledá luxus a klidné prostředí.

 

Přírodní divy

 

Budete mít na výběr celou řadu přírodních pamětihodností a záleží jen na Vás, který z cílů si zvolíte. Ať už to je Motýlí dům v Žirovicích, kde najdete muzeum s velkou sbírkou motýlů, nebo nejmladší sopka v Evropě na Komorní hůrce. Za zmínku stojí také malá zoologická zahrada v lesoparku u chovného rybníka Amerika, kde hnízdí množství vzácných vodních ptáků. Za návštěvu rozhodně stojí rezervace Soos, což je rozlehlé rašeliniště s naučnou stezkou, kde vyvěrá mnoho minerálních pramenů a oxid uhličitý v tzv. mofetách, které bývají nesprávně označovány jako bahenní sopky.

 

Historické památky

 

Pokud jste milovníky historie, tak si rozhodně nenechte ujít návštěvu historického města Cheb s jeho proslulým Špalíčkem nebo zámku Kynžvart, který patřil rodu Metternichů a nachází se zde největší šlechtická knihovna v Čechách. Do vzdálenější historie se dostanete na hradech v okolí, jako je Loket s historickým podhradím, nebo Seeberg, kde se můžete seznámit s dějinami výroby porcelánu na Karlovarsku. Ve Františkových Lázních si zkrátka užije pobyt celá rodina.

Služby lázní Františkovy Lázně


Sauna

Úschovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Wellness

Restaurace

Máte dotaz?


732 444 902

frantiskovy@e-lazne.eu

Jiráskova 3, 351 01 Františkovy Lázně

Nabízené hotely

hr

Často kladené dotazy

hr
Který pobyt je ve Františkových Lázních nejprodávanější?

Nejpopulárnějším pobytem je prodloužený víkend, kde můžete využít také vstup do světa relaxace v hotelu Pawlik.

Který hotel ve Františkových Lázních má vlastní bazén?

Hotel Imperial má vlastní bazén, stejně tak hotel Pawlik nebo Savoy.

Je k dispozici pro ubytované hosty župan?

Ano, většina hotelů nabízí svým klientům župan.

Od kolika hodin jsou pokoje k dispozici?

Pokoje jsou k dispozici od 14 hod.

Mohu vzít do Františkových lázních svého domácího mazlíčka?

Ano, pobyt je možný s domácím mazlíčkem v hotelu Dr. Adler.

Je k dispozici v lázních parkování?

Některé lázeňské hotely nabízejí parkoviště přímo před hotelem (Imperial, Pawlik - Aquaforum, Belvedere, Dr. Adler, Metropol a Luisa/Jesenius). Další možností parkování je centrální hlídané parkoviště společnosti LFL a.s. nebo je také možné využít nehlídaného parkoviště za areálem Aquafora.

Co léčí Františkovy Lázně?

Františkovy Lázně léčí primárně gynekolgické onemocnění, ale také cévní a pohybový aparát. Celkový indikační seznam naleznete zde.

Platba benefity

hr

Platba benefity

hr
sodexo logo
benefity logo
benefit plus logo
sphere logo
zpmv logo