Služby lázní Františkovy Lázně


Sauna

Úschovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Wellness

Restaurace

Máte dotaz?


732 444 902

frantiskovy@e-lazne.eu

Jiráskova 3, 351 01 Františkovy Lázně

Kultura a volný čas

Atmosféra, fontány, kavárny, restaurace

 

Františkovy Lázně určitě zapůsobí svou architekturou a klidným prostředím. Lázeňské budovy jsou provedeny ve žluté barvě, a proto se tyto lázně také někdy nazývají "žluté lázně" či "zlaté lázně".

 

Kulturní život v lázních

 

V letních měsících jsou velmi oblíbené tradiční lázeňské koncerty františkolázeňského orchestru, které se konají v hudebním pavilonu před terasou Sadové kavárny. Milovníci kultury vůbec v lázních nepřijdou zkrátka, mohou navštěvovat zajímavé výstavy výtvarného umění v místní galerii, prohlédnout si historii lázeňské léčby v muzeu nebo sledovat divadelní a hudební programy v Divadle Boženy Němcové.

 

Tour de Café

 

Zajímavá akce pro milovníky kávy je připravena ve čtyřech vybraných hotelech. Po konzumaci kávy v těchto zařízeních obdržíte záznam do kávové karty. Jakmile je tato karta plná, máte nárok na konvičku kávy s koláčem v dalším lázeňském hotelu zdarma. Navíc Vaše karta postupuje do každoměsíčního slosování o hodnotné ceny. Na konci roku se všechny odevzdané karty znovu slosují a šťastný majitel získá hlavní výhru – týdenní léčebný pobyt.

 

Velký lázeňský park s vycházkovými okruhy

 

Město je doslova protkáno nádhernými upravenými parky. Aby se v nich ovšem návštěvníci neztratili, byly vytyčeny tzv. srdíčkové trasy. Je jich celkem pět a jsou označeny různými barvami. Jejich výchozím bodem je Františkův pramen. Nejkratší okruh – oranžový – nás provede parkem kolem pramenů a kolonády k Císařským lázním a k Aquafóru Vracíme se kolem památníku J. W. Goetha, Divadla Boženy Němcové a jezdecké sochy císaře Františka zpět k Františkovu prameni. Cílem delších tras – modré, červené, zelené a žluté – jsou různé turistické nebo přírodní zajímavosti buď přímo ve městě, nebo v blízkém okolí.