Služby lázní Vráž


Sauna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Restaurace

Máte dotaz?


732 444 902

vraz@e-lazne.eu

Vráž 1, 398 32 Vráž

Tipy po okolí

Tipy na výlety v jižních Čechách poblíž lázní Vráž

Přinášíme Vám přehled památek a tipů na výlety. Jižní Čechy jich samozřejmě nabízí víc, my jsme sepsali ty nejvýznamnější.

 

Písek

Středověké město s velkou historií, která se začala psát ve 13. století. První zmínka o městě je z roku 1243. Významné období města se datuje vládou Přemysla Otakara II., který věnoval Písku velkou pozornost a rád zde i pobýval. Rod Přemyslovců tak upevnil své postavení v jižních Čechách. Město střežilo i provoz na Zlaté stezce vedoucí z Bavor do Prahy a bylo rovněž významnou oporou královské moci v jižních Čechách. Rozhodně nevynechejte návštěvu tohoto nádherného starobylého města.

 

Kamenný most v Písku

Nejstarší most v Česku netřeba dlouze představovat. Byl vyzdoben barokními sochami. Věžové brány zanikly. Nádherná kamenná památka si zaslouží vaši pozornost a stojí za návštěvu.

 

Prácheňské muzeum v Písku

Cca 10 km od lázní Vráž se nachází Prácheňské muzeum v Písku. To bylo založeno roku 1884 a nachází se v budově hradu, který byl zbudován ve 2. polovině 13. století. Je zde zachovaný gotický sál vyzdobený kopiemi fresek z roku 1479.

 

Hrad Zvíkov

Původně královský hrad, vypínající se nad hladinou Orlické přehrady, bývá často označován jako král českých hradů. Hrad Zvíkov patří mezi klenoty české raně gotické architektury. Založen byl pravděpodobně za Přemysla Otakara I. První písemná zmínka je z roku 1234. Tehdy začal být obsazován královskými purkrabími. Dnešní podobu získal za Přemysla Otakara II. Zajeďte se podívat na tento kulturní klenot. Zcela jistě budete nadšeni.

 

Zámek Hluboká nad Vltavou

Se svým souborem staveb a citlivě komponovanou krajinou se řadí mezi nejvýznamnější zámecké areály období romantismu v rámci střední Evropy. Hluboká vstoupila do dějin roku 1285, kdy na panství vládl Vítek, bratr Záviše z Falkenštejna. Po obvinění Záviše z velezrady odmítl Vítek vydat Hlubokou do královských rukou, a tak byl roku 1290 Záviš před Hlubokou popraven. Mezi další majitele panství patřili Vilém z Pernštejna, Jáchym z Hradce, rod Schwarzenbergů.