Služby lázní Slatinice


Sauna

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Wellness

Máte dotaz?


732 444 902

slatinice@e-lazne.eu

Slatinice č. 29, 783 42 Slatinice

Tipy na okolí

Tipy na výlety v okolí lázní Slatinice

Přinášíme vám tipy na výlety po okolí krásných hanáckých lázní Slatinice v blízkosti Olomouce. K možnostem na výlety patří také mnohé cyklostezky, turistické trasy a další zajímavosti. Na výběr je opravdu mnoho.

 

Lázně Slatinice - tipy po okolí

 

Město Plumlov

Zámek Plumlov se nachází v malém městečku Plumlov 15 km od lázní Slatinice. Leží v kopcovitém terénu na rozhraní Drahanské vrchoviny a Hané. Dostupnost je autobusy z Prostějova. Plumlov je střediskem rekreační oblasti "Plumlovská přehrada". Zámek má ve své konečné podobě neobvyklý vzhled, neboť jeho rozměry byly voleny se zřetelem k projektované čtyřkřídlé stavbě. Budova má celkem 6 nadzemních podlaží s dvěma patry a třemi mezipatry. Jednotlivá podlaží jsou spojována hlavním schodištěm na západní straně a točitými schody pro služebnictvo na východní straně zámku. Nádvorní fasáda spojuje vždy patro a mezipatro jednou radou volných sloupu, ukončených složitými hlavicemi, v přízemí toskánskými, ve středním patře jónskými a v nejvyšším patře kompozitními. Zámek Plumlov rozhodně stojí za návštěvu.

 

Přírodní park Velký Kosíř

Přírodní park Velký Kosíř o rozloze 19,6 km2 leží v jihovýchodním výběžku Bouzovské vrchoviny. Jeho chloubou je silueta vrchu Velkého Kosíře, který je se svými 442 m.n.m. nejvyšším vrcholem Hané. Přírodním parkem prochází naučná stezka, která je dostupná pěšky i na kole. Nejvýznamnějšími lokalitami přírodního parku Velký Kosíř jsou přírodní rezervace Malý Kosíř, národní přírodní památky Růžičkův lom, přírodní rezervace Andělova zmola a přírodní památka Studený kout.

 

Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem

Muzeum kočárů v obci Čechy pod Kosířem začal budovat svépomocí pan Obr a leží 18 km od lázní Slatinic. Jeho první práce vznikaly v dílně na zámku Plumlov. Po čase muzeum podpořila obec Čechy pod Kosířem, následně Olomoucký kraj a nakonec i Evropská unie. V samotném muzeu lze shlédnout na padesát kočárů a saní, expozici luceren a mnoho zajímavostí kolem těchto dopravních prostředků minulosti. Jsou zde vystaveny též unikátní arcibiskupské kočáry, pohřební vozy, lze vidět ukázky původních stavů a restaurátorská díla.

 

Minipivovar Kosíř ve Lhotě pod Kosířem

 

Minipivovar Kosíř leží u nejvyššího hanáckého vrcholu Kosíř (442 m n. m.) a je vzdálen 7 km od lázní Slatinice. Nabízí tradičně vařené české ležáky, které jsou nefiltrované a nepasterizované s  jemným zákalem vytvořeným pivovarskými kvasnicemi.
Naší základní produkcí je světlý 12º ležák Gabriell a polotmavé 11º pivo Haltýř. V průběhu roku je na čepu možnost ochutnat vícestupňové speciály jako např. Vánoční speciál.

 

Zámek Náměšť na Hané

Záměk Náměšť na Hané se nachází 5 km od lázní Slatince. V interiéru Zámku Náměšť na Hané najdete jedinečné sbírky míšeňského porcelánu a nábytku různých historických slohů. Zámek stojí uprostřed kruhového parku, z něhož vybíhají do čtyř světových stran lipové aleje. Severně od zámku byla v roce 1672 postavena zámecká kaple Nejsvětější Trojice, která byla vysvěcena v roce 1722. Dnešní empírovou podobu má kaple od roku 1834.