Služby lázní Ostrožská Nová Ves


Sauna

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Máte dotaz?


732 444 902

ves@e-lazne.eu

Kunovská 664, 687 22 Ostrožská Nová Ves

Tipy na okolí

Kam si zajet na výlet po okolí Ostrožské Nové Vsi?

Lázně Ostrožská Nová Ves spadá do nádherné oblasti moravského slovácka. Tipů na výlet je tu velká spousta, my vám přinášíme jen pár z nich, které rozhodně stojí za návštěvu. Ke správné relaxaci patří i poznávání okolí a zajímavostí.

 

Vinařská stezka

Od Uherského Hradiště na severovýchodě až na samý jih Moravy k Břeclavi a Lanžhotu – všude tam se rozprostírá Slovácká vinařská podoblast, kraj lidových zvyků, písní, krojů a veselic. K jeho návštěvě láká kromě četných slavností také řada přírodních a kulturních zajímavostí spojených nejen s pěstováním vína. Jednou z příjemných možností, jak jich co nejvíce poznat a přitom si zasportovat, je projížďka na kole. Více informací o vinařské stezce.

 

Baťův kanál

Baťův kanál - Ostrožská Nová Ves Baťův kanál je v České republice naprosto ojedinělou vodní cestou, na níž lze strávit krásné chvíle. Těm z Vás, kteří toužíte prožít na vodě delší čas a poznat Baťův kanál v celé jeho kráse nabízíme obytné lodě – hausbóty. Pokud si přejete jen zpříjemnit odpoledne klidnou vyjížďkou po vodě, na pronajmutí máme k dispozici stabilní čluny s přívěsným motorem. Z půjčovny se můžete vydat dvěma směry, po Baťově kanále na jih či na sever proti proudu řeky Moravy. Obojí lze samozřejmě skloubit dohromady, zvláštní variantou určenou jen pro kánoe je pak tzv. „Okruh“.Loďka se hodí jak pro rodinné výlety, tak i pro romantické projížďky. Rozhodně doporučujeme užít si krásnou jízdu. 

 

 

KOVOZOO Staré Město

 

Muzeum veteránů

Zajímavým tipem pro fanoušky starých vozů je návštěva muzea veteránů. K dispozici je dlouhodobá vnitřní expozice historických aut a motorek. Expozice vznikla ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště a exponáty v ní se obměňují, abyste při každé Vaší návštěvě viděli něco nového. V expozici široký rozptyl aut co se jejich stáří týče – od začátku 20. století až po 70.léta.

 

Kovová zvířata

Kovozoo - Ostrožská Nová Ves Unikátní kovová zvířata, která se vytváří z nepotřebného železa. Za výrobou stojí domácí kutilové, umělečtí kováři, zaměstnanci a ředitelé jednotlivých firem holdingu REC Group. Speciální místo, kde dochází k “rození”, léčení a regeneraci kovových zvířat, je porodnice KOVOZOO.

 

Masarykovo muzeum v Hodoníně

V muzeu je jediná stálá expozice na Moravě věnovaná nejvýznamnějšímu hodonínskému rodáku, 1. československému prezidentu Tomáši Garrigue Masarykovi. Základním motivem expozice je cesta jeho celým životem. Doplnění tvoří tři krátké audiovizuální programy a závěrečný film. Část expozice je věnována i historii města Hodonína. Muzeum zajišťuje také různé akce v budově na Národní třídě v sále Evropa.

 

Hrad Buchlov

Buchlov se řadí k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datují
do 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků jednotlivé výstavby. Jde tak o jeden ze vzácných příkladů v naší architektuře.  Hrad je zároveň ukázkovou ilustrací přeměny strohého gotického hradu v pohodlné renesanční panské sídlo. 

 

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Areál raně středověkého slovanského hradiště v Mikulčicích o rozloze 10 ha patří k unikátně zachovaným archeologickým nalezištím velkomoravského období a je prohlášen národní kulturní památkou. Ve své době, v průběhu 9. století představovalo jedno z nejvýznamnějších mocenských a kulturních center Velké Moravy. Provedená archeologická zkoumání napomohla nahlédnout do doby před více než tisíci lety. V expozici si můžete prohlédnout autentickou nálezovou situaci s odkrytými základy kostela spolu s dochovanými předměty. K příjemným procházkám za poznáním vybízí přilehlý areál se zachovanými pozůstatky kamenných sakrálních staveb. V blízkosti slovanského hradiště se nachází přírodní rezervace Skařiny s meandry řeky Moravy. Jedná se o lužní les s hnízdišti čápa bílého a volavky popelavé, jejichž zdejší kolonie patří k největším na Moravě.