Lázně pro pacienty s kožními nemocemi

Lázně pro pacienty s kožními nemocemiBlíží se léto – sezóna kraťasů, krátkých triček a šatů na ramínka. Pro ty, které trpí akné, psoriázou (lupénka), ekzémem nebo jinou kožní nemocí, však tohle horké období představuje značný stres. Zajděte si do lázní a vylečte se. Neváhejte a vyzkoušejte přírodní  prameny, které vám pomohou a vaše pokožka bude jako znovuzrozená. Nejlépe pomáhají sirnaté vody a my vám řekneme, kde jsou ty nejlepší.

 

Lázně léčící kožní onemocnění

 

Atopický ekzém lečte bahnem

 

Toto časté chronické zápalové onemocnění se projevuje suchou, svědící a často začervenalou kůži. Spouštěči bývají potravinové nebo pelové alergeny, roztoče, plísně, ale i stres, nervozita či dráždivé oblečení. Trpíte-li atopickým ekzémem, pravidelná hydratace je pro vás nutností. Blahodárný účinek však na vaše onemocnění má zejména balneoterapie a lázně s léčivou vodou. Slané moře může některé druhy ekzémů zbytečně dráždit, proto se doporučuje spíše pobyt v horských lázních, kde na kůži příznivě působí také sluneční paprsky. 

 

S psoriázou do bazénu nechoďte

 

Ale do lázní s minerálními prameny ano! Ačkoliv chlor lupénce neprospívá, balneoterapie má téměř zázračné účinky. Sluneční světlo toto chronické autoimunitní onemocnění léčí také. Nejlépe proto uděláte, když vyrazíte do lázní na kožní problémy, a předepsanou léčbu spojíte s dlouhými procházkami na sluníčku. Některé zařízení také nabízejí fototerapii s umělými zdroji UVA a UVB záření, takže se nemusíte bát ani nepříznivého počasí.

 

Lázně jsou pro ichtyózu jako stvořené

 

Tato porucha rohovatění pokožky je způsobená pravděpodobně genetickou mutací. Projevuje se suchou, rozpukanou kůži, na které se tvoří různě velké šupiny, podobné rybím. Extrémně suchou kůži zvláční přípravky s kyselinou salicylovou, mléčnou a s ureou. Sluneční záření nedělá pokožce dobře. Ideální je mírně teplé, vlhké klima a speciálně lázně. Ichtyóza se bohužel úplně vyléčit nedá, lázně však při léčbě výrazně pomáhají a značně ulevují od problémů. 

 

I když žádnou kožní nemocí netrpíte, rozhodně na pobyt v lázních vyrazte. Hýčkejte se wellness procedurami, jejichž nabídka už v moderních komplexech nemá konce. Spojte léčivý relax s procházkami v přírodě a ozdravte nejen své tělo, ale i ducha. Nezapomínejte, že stres je jedním z největších spouštěčů různých nemocí. Bojujte s ním kvalitním odpočinkem!