Instagram

Nová wellness centra v lázních

12.06.2018
Wellness

Dovolte mi informovat Vás o aktuálních novinkách v lázních Teplice nad Bečvou a lázních Jáchymov. Tyto lázně mají něco společného. Ptáte se co?

Oboje lázně otevírají nová wellness centra

Pojďme si je představit trošku blíže.

 

1/ WELLNESS CENTRUM LÁZNÍ TEPLICE NAD BEČVOU

Wellness centrum se nachází v léčebném domě Moravan a je otevřeno denně od 16 - 20 hod. Při vstupu se vybírá vratná záloha 100,--/ osoba. Bude Vám zapůjčena plachta a ručník.

Co na Vás čeká?

 

  • Infrasauna

je dřevěná kabina, ve které jsou umístěny speciální zářiče. Teplota se zde pohybuje od 40 až 60oC. Pocení je intenzivnější, neboť infračervené záření proniká hluboko do tkání. Z tohoto důvodu není třeba opakovat cyklus prohřátí a zchlazení, maximální doba pobytu v infrasauně je 45 min.

 

  • Bylinná sauna – tylarium

V prostorách sauny s bylinným výparníkem (tzv. tylarium) se teplota pohybuje mezi 40 až 60 °C a vlhkost je vyšší než v suché sauně. Při inhalaci dochází k uvolňování dýchacích cest.

 

  • Solná pára

Do prostoru je v podobě jemné mlhoviny rozprašován solný roztok, který slouží jak k prohřátí a propocení organismu, tak jemné kapičky mlhoviny jsou vstřebávány kůží a sliznicí dýchacích cest. Pobyt v solné páře prospívá k regeneraci pokožky, při ekzémech, uvolnění dýchacích cest, zvýšení přirozené obranyschopnosti a odolnosti, posiluje imunitní systém.

 

  • Kneippovy lázně – vaničky

Kneippovy lázně jsou vhodným doplňkem saunovacího rituálu. Jde o střídavé působení teplé a studené vody, které podporuje tkáňový metabolismus a prokrvení. Klient se usadí na lavici a nohy ponoří do vaničky nejprve s horkou a pak studenou vodou. Kneippova kúra je vhodná při bolestech hlavy, neurovegetativní dystonii, syndromu chladných nohou, u počínajících varixů či pro uvolnění kotníků a kloubů nohou.

 

  • Tropická sprcha

Speciální sprchová hlavice vytváří dojem lehkého tropického deště. Pro dosažení lepšího prokrvení pokožky se pravidelně mění teplota vody od vlažné po horkou.

 

  • Vědro odvahy

Vědro naplněné ledovou vodou se postará o prudké zchlazení pokožky.

 

  • Ledopád

Ledopád je mísa naplněná ledovými šupinami k ochlazení těla po saunování. Saunování se nedoporučuje při chorobách srdce a krevního oběhu, při kožních chorobách je nutno se poradit s lékařem.
 

2/ WELLNESS CENTRUM LÁZNÍ JÁCHYMOV

 

Dne 20. listopadu bude slavnostně otevřeno nové Aqua centrum v lázeňském centru Agricola.

Představení lázeňského centra Agricola

Lázeňské centrum Agricola je nejstarším a tradičním symbolem lázní Jáchymov. Bylo postavené roku 1911 jako Lázeňská budova (přejmenovaná v roce stého výročí existence lázeňské léčby v Jáchymově). Leží v srdci lázní a od svého vzniku až do současnoti nepřetržitě poskytuje komplexní zdravotnické služby a léčebné procedury. Klienti mají možnost výběru z mnoha druhů poskytovaných léčebných a rehabilitačních procedur, jako jsou např. radonové koupele, podvodní masáže, perličkové, vířivé a bylinné koupele, skotské střiky, rehabilitační cvičení v bazénu, skupinový nebo individuální tělocvik, klasické či reflexní masáže, uhličité koupele a elektroléčba. 

V nabídce jsou i volně prodejné procedury: kúra v solné jeskyni, thajská a shiatsu masáž, HOT STONES masáž, podvodní masáž, klasická masáž částečná, ruční lymfodrenáž, vířivá koupel, perličková koupel, koupel přísadová. NOVĚ bylo zřízeno SOLÁRIUM A FITCENTRUM, kde si mohou zájemci zacvičit pod dohledem zkušených trenérů.