Instagram

I muži si mohou užívat wellness

21.05.2018
Wellness

Muži přicházejí stále více na chuť wellness - zní závěr nejnovější studie německé poradenské společnosti Kohl und Partner. "Opravdu dobře na ně fungují masáže, sauny a koupele," vypočítává rentabilní oblasti tohoto oboru zpráva firmy WellConsult, v jejíchž podnicích dosahuje mužská část 45procentního podílu. 


Poradenská část této firmy pak ve své poslední studii píše, že podle jejich odhadu se podíl mužů, kteří propadli tzv. anti-aging oblasti, vyšplhal loni v Německu již na 34 procent. Přesně na druhé straně zájmu pak stojí nabídky čistě "beauty" služeb. Zkrátka věci zavánějící kosmetikou mužům zatím příliš "nevoní" - vyhledává je totiž pouze 22 procent návštěvníků.

"Většina mužů, kteří zavítají do spa, chce krátkou a efektivní péči bez velkých účinků," podivuje se Sylvia Glückertová, podniková poradkyně pro hospodaření wellness zařízení a specialistka pro rozvoj samostatných lázeňských konceptů. Dobře se osvědčil program Body Treatment nebo obličejová maska, ovšem prostá všech kosmetických kroků, které by jinak zahrnovala. Glückertová tento trend popisuje jako "cestu pryč od všednosti". "Nenabízejte mužům pouze masáž celého těla. Muži raději uvítají nevšední východoasijské techniky, jako je např. ajurvédská masáž či thajská masáž"

O úspěšnosti nabízených služeb určených speciálně mužům rozhodne jejich formulace. Požadavkům a specifikům mužského světa musí odpovídat nejenom jejich název, ale také popis. Nabídka londýnského spa centra The Refinery obsahuje např. program fitness, power nebo energy či fit-maker. "Zapomeňte na ženskou mluvu a pojmy jemný, hebký, vyhlazený nebo napnutý, či vrásky," radí Glückertová. "Místo toho používejte slova typu vitalizující, osvěžující, energický apod., které si člověk spojuje s fitness a zvyšováním své výkonnosti." Důležitou roli hraje také cesta, jakou dát o takovém "mužsky" zaměřeném spa centru vědět; podle Glückertové se určitě vyplatí jakákoliv forma spolupráce. "Zeptejte se v místních firmách, jejichž zaměstnance byste rádi oslovili, zda by nemohli vaši nabídku vyvěsit na firemním intranetu nebo připíchnout někam na nástěnku či ji svým zaměstnancům zprostředkovat jinak," radí Glückertová.