Pohybové lázně pro seniory

Pohybové lázně pro seniory Během každého dne dochází k opotřebování našeho pohybového aparátu. Náš pohybový aparát má naprosto klíčovou roli. Je tedy potřeba o něj pečovat a zpomalovat jeho opotřebení. K nejčastějším opotřebením a zátěži dochází v případě, že člověk trpí nadváhou, profesní nebo sportovní zátěží. Opotřebení samozřejmě narůstá s mírou zátěže a také vlivem genetických faktorů.

 

Lázně a doporučené pobyty na pohybový aparát:

 

 

Pohybový aparát

Do pohybového ústrojí počítáme kosti, klouby a svaly, přičemž nemoc nezřídka postihuje více složek najednou. Nejčastější onemocnění jsou degenerativního charakteru (artróza), pokud tedy nepočítáme úraz (trauma), který v negativním dopadu na pohybové ústrojí hraje prim. Rozšířené jsou také autoimunitní nemoci, které jsou většinou součástí rozsáhlejšího problému a zasahují i další orgány.

 

Jak se dostat zpět do kondice:

  • správnou životosprávou
  • dostatkem pohybu s přiměřenou zátěží
  • doplňováním minerálních látek a kloubní výživy
  • regenerací, cvičením a kompenzací zátěže

 

Jak se léčí v lázních pohybový aparát?

 

Obecně se v lázních léčí celé spektrum onemocnění pohybového aparátu, a to od revmatoidní artritidy, přes osteoporózu, mimokloubní revmatismus, funkční poruchy páteře až po pooperační stavy pohybového aparátu. Nejčastějšími, ale zdaleka ne jedinými, indikacemi jsou osteoartróza a onemocnění páteře. Lázeňská léčba pomáhá jak pacientům před vznikem nemocí, tak pacientům v různých stádií nemocí. A především pomáhá nemoc stabilizovat.

K léčbě pohybového aparátu se využívají přírodní zdroje. Nejčastějí se jedná o slatinu, která ulevuje od bolesti pacientů s artrózou kolenních, kyčelních a jiných kloubů na dlouhou dobu, a to bez vedlejších účinků. Sirnaté sloučeniny a přírodní steroidy obsažené ve slatině příznivě ovlivňují chronický zánět a napomáhají regeneraci kloubů. Dlouhodobý léčebný účinek se dostavuje po absolvování dostatečného počtu zábalů, a to nejméně 10 až 12 aplikací v jedné kúře. Léčení je rovněž doplněné vhodnou pohybovou léčbou. V lázních Jáchymov se léčí pomocí radonové kúry, která má skvělé účinky na celý pohybový aparát. 

 

Odpočiňte si v příjemném prostředí

Lázně jsou obvykle úžasným místem, kde zapomenete na okolní svět. Díky procedurám a péči, které se vám dostane se vám uleví a celkově zlepší i psychický stav. Budete jako v jiném světě. Dopřejte si volno a zajeďte si odpočinout do lázní a udělat tak něco pro své zdraví.