Lázně pro pacienty s atopickým ekzémem

Lázně pro pacienty s atopickým ekzémem

 

České lázně evidují skvělé výsledky při léčbě tohoto onemocnění. V případě, že trpíte atopickým ekzémem vy nebo vaše děti, neváhejte a vyrazte do lázní. Řada českých lázní se již tradičně zabývá léčbou atopického ekzému a doprovodných alergických onemocnění.

 

Pobyty z naší nabídky, které vám pomohou při léčbě atopického exému a dalších kožních nemocí

 

 

Atopický ekzém

 

Jedná s o onemocnění, které je dané geneticky. Kvůli patologické imunitní odpovědi se u pacientů s atopickým ekzémem projevují nepříjemné kožní projevy. Tato nemoc se objevuje velmi často, a to především u dětí. Pacienti doprovodně trpí také sennou rýmou nebo astmatem. Zhoršení stavu se projevu typicky při změně klimatických podmínek. Nejhorší bývá jarní a podzimní období. Spouštěčem ale nemusí být jenom vnější faktory tohoto typu. Atopický ekzém s doprovodnými jevy se vrací i při zhoršeném psychickém stavu pacienta. Typický je stres a nepohoda, kvůli kterému se nemoc ozývá nebo dokonce prvotně propuká.

 

Zpomalte a odpočiňte si

 

Ošetřující odborníci se v lázních nezabývají pouze tímto onemocněním, ale pohlíží na pacienta komplexně. Z tohoto důvodu vás lázeňský lékař vyšetří při vstupní prohlídce a na základě vašeho stavu vám doporučí individuální léčebný program. Pozitivní vliv mají nejenom speciální kúry, ale i samotné lázeňské klima. Celkově zpomalíte svůj rytmus, zklidníte nervy a necháte svůj organismus, aby si odpočinul a zregeneroval se. Čistý vzduch, odstranění stresových podnětů a okolní příroda vám pomohou načerpat energii a znovu nastartovat psychickou i fyzickou pohodu.

 

Léčba prostřednictvím koupelí

 

Na kožní onemocnění má blahodárný vliv minerální a sirná voda. Pacientům s atopickým ekzémem nejčastěji pomáhají právě koupele, které mají pozitivní vliv na kožní onemocnění. Na astma jsou osvědčenou metodou různé inhalace na zlepšení stavu dýchacích cest a pitná kúra pro detoxikaci organismu. Skvělé účinky zaznamenává také kryoterapie neboli léčba chladem. Ta využívá extrémně nízké teploty a to až do -150 °C a trvá zhruba 1-3 minuty.