Lázně pro onkologické pacienty

 

 

Lázně pro onkologické pacientyPéče a rekonvalescence v lázních vás po prodělané léčbě vrátí rychleji zpět do normálního života. Opět získáte kvalitní osobní i pracovní život a budete se moct věnovat svým oblíbeným činnostem. Prostřednictvím léčebného pobytu je možné obtíže po nemoci zmírnit a utlumit jejich nežádoucí působení na křehkou rovnováhu pacientova organismu.

 

Lázně, kde se léči onkologičtí pacienti

 

Onkologická onemocnění

Nádorová onemocnění se v České republice objevují stále častěji. Především v posledních letech zaznamenali lékaři nárůst nemocných pacientů až o ¼. Nejvíce postižených trpí nádorem prostaty, prsu, tlustého střeva a plic. Dobrou zprávou ovšem je, že díky lékařskému pokroku se daří většinu těchto onemocnění odhalit včas a značná část pacientů se vyléčí.

 

Získejte zpět svou kondici

Organismus pacienta bývá po léčbě onkologického onemocnění značně vyčerpaný a oslabený. Lékaři v lázních věnují velkou pozornost právě posílení fyzické i psychické kondice pacienta. Ti potřebují dočerpat energii a nabrat zpět potřebnou sílu. Lékař provede individuální vyšetření, na základě kterého vám doporučí specifické procedury. Nejčastěji pacienty trápí lymfatické otoky. Ruční a přístrojové lymfatické drenáže a masáže představují hlavní proceduru, která zmírňuje tento nepříjemný stav.

 

Detoxikujte organismus

Na pročištění organismu nejlépe zabírají léčivé minerální prameny, které zlepšují celkové prokrvení organismu a odvádějí z něj škodlivé látky. Účinky blahodárných pramenů využívají návštěvníci lázní již po staletí a jejich pozitivní vliv na zdraví pacientů potvrdili odborníci již několikrát. Minerální vody se mimo pití využívají také k inhalaci a k léčivým koupelím.

 

Odpočiňte si v příjemném prostředí

V lázních snadno zapomenete na dění kolem sebe. Přivítají vás nádherné zahrady i okolní příroda. Procházky vás nabijí pozitivní energií a celkově získáte zpět potřebný klid a rovnováhu. Citlivý přístup ošetřujícího personálu a čisté ovzduší vám navrátí potřebnou sílu. Kromě procházek vám lékař může doporučit individuální cvičení pod vedením zkušeného fyzioterapeuta, minerální a suché uhličité koupele, vířivé koupele nebo šlapací bazénky.