Lázně pro kardiaky

Lázně na srdce v Česku (pro kardiaky)

Lázně nabízejí rehabilitaci kardiaků s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod. Cílem péče je přispět k normalizaci zdravotního stavu pacienta po náročné operaci a jeho úspěšný návrat do běžného života.

 

Lázně, které léčí srdeční potíže

 

Pacienti s kardiovaskulárním onemocněním

Kardiovaskulární onemocnění se řadí mezi civilizační choroby a západní populace jimi trpí ve zvýšené míře. Na vině je především špatný životní styl, tedy nevhodná strava, málo pohybu, kouření a pití alkoholu a v neposlední řadě stres. Po 50. roce věku pacientů přibývá a většinou se jedná o muže.  Pacienty může postihnout mozková mrtvice nebo srdeční infarkt.

 

Léčebné procedury a individuální přístup

Před zahájením léčebného programu vás vyšetří lékař, který posoudí váš zdravotní stav a navrhne individuální postup. Hlavní léčebnou proceduru představují uhličité koupele s následným zábalem. Koupelemi docílíte snížení krevního tlaku, prokrvení mozku a cév. V lázních byste měli dodržovat také pitnou kúru. Minerální prameny mají již po staletí velmi dobrý vliv na celý organismus a posilují zdraví. Z relaxačních aktivit si dopřejte také různé druhy masáží nebo zábalů.

 

Relaxace v přírodě

Kromě samotných léčebných procedur byste neměli podcenit také pohybové aktivity. Bezprostřední lázeňské okolí s krásnou přírodou přímo vybízí k dlouhým procházkám. Čistý vzduch a uklidňující prostředí přispěje k vaší celkové rekonvalescenci. V řadě lázeňských domů se vyskytují také kryté bazény a vířivky, které příjemně prokrví váš organismus. V případě, že nejste po náročné operaci, můžete vyrazit objevovat okolí také na kole a objevovat památky, které jsou od lázní ve větší vzdálenosti. Pobyt v lázních vás příjemně zrelaxuje, přijdete na jiné myšlenky a zlepší se váš fyzický i psychický stav.