Lázně Piešťany


Nabízené pobyty 2021


Služby lázní Piešťany


Sauna

Úschovna

Půjčovna

Klimatizace

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Wellness

Restaurace

Máte dotaz?


732 444 902

piestany@e-lazne.eu

Winterova 1739/29, 921 01 Piešťany

Přírodní zdroje

Lázně Piešťany - přírodní léčivé zdroje

 

Piešťanský lázeňský ostrov je jedním z největších a nejunikátnějších lázeňských komplexů v Evropě. Za svou pověst vděčí především svým jedinečným přírodním termálním pramenům minerální vody, které vyvěrají z hloubi 2 000 metrů.

 

Prameny, jež obsahují množství specifických chemických sloučenin a také tepelnou energii pocházející z hloubi země, jsou zodpovědné také za vznik místního nedostižného léčivého sirného bahna.Je to naprosto mimořádný peloid, který vznikl následkem dlouhotrvajících chemických reakcí termální vody s místní měkkou horninou a zvláštní bakteriální mikroflórou. 

 

Minerální voda v Piešťanech

 

Na piešťanském lázeňském ostrově je 10 minerálních pramenů, každý z nich prochází zlomem tektonických desek a vyvěrá z hloubky mezi 60 a 200 metry. Jejich povrchová teplota je velmi vysoká, mezi 67 a 69 stupni Celsia, proto se musí před použitím v lázních zchladit. Termální minerální voda je unikátní vysokým obsahem síry (6 – 10 mg/l) a sirovodíku (4,7 mg/l), jež působí příznivě při léčbě chronických obtížích spojených s mobilitou, při onemocněních pohybového ústrojí a zánětlivých onemocněních, například při artritidě a revmatismu. Piešťany jsou proto dobrou volbou pro hosty trpící onemocněním kostí, kloubů nebo svalů či kožními onemocněními. Odtud také pochází slavný symbol ostrova - „lamač berlí“. Pověst praví, že hosté, kteří do lázní přijedou o berlích, z nich odjedou bez nich.

 

Účinky piešťanské termální vody bohaté na minerály jsou silné a různorodé, nejvýznamnější z nich je schopnost tlumit záněty pohybového ústrojí a podpora tvorby kolagenu a elastinu v chrupavkách, šlachách a pojivové tkáni.

Hypertermické vlastnosti a minerály také roztahují cévy, snižují krevní tlak a zlepšují oběh lymfy.Vysoký obsah síry zanechává povlak na pokožce, kudy proniká do hlubších tkání ve formě chondroitinsulfátu, který stimuluje tvorbu kyseliny hyaluronové. Voda také působí antisepticky na onemocnění, jako je ekzém a lupenka, a zanechává celkově hladkou pokožku.

 

Léčivý poklad Piešťan - bahno

 

Piešťanské bahno je jedinečné svým vysokým obsahem síry a sirovodíku, díky kterým výrazně pomáhá při léčbě onemocnění pohybové soustavy, kdy se využívá také jeho přirozená vlastnost vedení tepla a vysoká koncentrace vzácných živých bakterií. Tento modročerný peloid se těží ze břehu zdejší řeky Váh, a poté se před použitím v lázních nechává alespoň rok „uzrát“ nebo odležet ve speciální nádržích s pramenitou termální vodou. Piešťanské bahno má certifikaci Evropské unie pro své fyzické, chemické a biologické vlastnosti, využívané k léčebným účelům.

 

Vyzkoušejte skvělý komplexní týdenní pobyt, který Vám pomůže od bolesti kloubů nebo zad.