Lázně Hodonín


Nabízené pobyty 2022


Služby lázní Hodonín


Sauna

Půjčovna

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Restaurace

Máte dotaz?


732 444 902

hodonin@e-lazne.eu

Měšťanská 3559/140, 695 04 Hodonín

Tipy po okolí

Udělejte si procházku po městě Hodonín

Město Hodonín je známé tím, že je rodištěm T.G.Masaryka, ale není to rozhodně jediná zajímavost.

 

Lázně Hodonín - tipy po okolí

 

Barokní zámeček z let 1642 - 1643 – dnes Masarykovo muzeum se stálou expozicí věnovanou životu prvního československého prezidenta, rodáka z Hodonína, Tomáše Garrigua Masaryka. Radnice ve stylu norimberské secese patří mezi významné budovy města. Dnes sídlo městského úřadu. Ve 12.00, 15.00 a 18.00 hodin si můžete poslechnout zvonkohru.

Farní kostel sv. Vavřince – původně gotická stavba z 1. pol. 13. stol., v nynější barokní podobě z let 1780 – 1786.
Mariánský sloup - barokní památka z r. 1716 od sochaře Antonína Rigy. Všechny sochy vč. sochy Panny Marie jsou v životní velikosti.

Kaple sv. Kříže postavená v roce 1720 ve stylu baroka; nyní soukromá prodejní Galerie Kaplička.

Galerie výtvarného umění ve stylu secese spravuje sbírku českého umění 20. století. Architektura budovy v sobě spojuje prvky místní lidové kultury a secese.

Socha T. G. Masaryka je dílem akademického sochaře Aloise Bučánka z r. 1931.

Zoologická zahrada v zalesněné městské části Bažantnice se pyšní mimo jiné mořským světem s akvárii a terárii pro žraloky, murény a krokodýly, navazuje na ni naučná přírodovědná stezka Dúbrava.

Muzeum naftového dobývání a geologie unikátní expozice, jediná svého druhu v České republice. Seznámíte se s historií naftového dobývání, vznikem ropy a plynu, prezentací historických i současných metod průzkumu a těžby.

Městský hřbitov s pseudogotickou kaplí, hradbami a branou z let 1899 – 1901; cenné náhrobky od akademického sochaře Franty Úprky; památník obětem fašismu z roku 1950 a další. Po rekonstrukci v roce 2003 je zde zpřístupněn židovský hřbitov.

Centrum vodní turistiky - přístaviště „U Jezu" s možností prohlídky krás řeky Moravy nejenom z břehu, ale i z paluby lodi Konstancie.

Sportovní nadšence může Hodonín potěšit množstvím venkovních i zastřešených sportovišť. V létě nebo v zimě jistě využijete služeb krytého bazénu, koupaliště, kuželny, fitness center, bowlingové haly, squash a tenisových kurtů, víceúčelové sportovní haly, zimního stadionu a dalších aktivit.

Kultura a folklór města
Město žije i bohatým kulturním životem. Jednou z největších pravidelných kulturních akcí v Hodoníně jsou bezesporu tradiční Svatovavřinecké slavnosti, konané vždy na počátku měsíce srpna. V sobotu se Masarykovo náměstí a přilehlá Národní třída zaplní lidovým jarmarkem spojeným s bohatým kulturním programem, neděle je pak věnována folklóru s krásou slováckých krojů, lidových písní, hodových zvyků a tradic. V září jsou to Svátky vína spojené s degustací vín, průvodem a tradičním jarmarkem.

 

Lednice

 

V nejbližším okolí města Hodonín je možné navštívit Lednicko-valtický areál Nazýván také Zahradou Evropy, který se rozkládá na ploše 200 km2, od roku 1996 je zapsán v seznamu míst Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Od roku 1582 získal Lednici rod Lichtenštenů jako samostatné panství a vládl zde více než 600 let.

 

Strážnice

 

Obec je připomínána již v roce 1086 jako bohaté tržní město, chráněné vodním hradem. Město bylo obehnáno opevněním, z něhož se zachovaly Veselská a Skalická brána. Na místě hradu se nachází zámek s rozsáhlým anglickým parkem - dnes je sídlem Národního ústavu lidové kultury, pro veřejnost je zpřístupněna cenná historická knihovna - obsahuje 13 000 svazků knih, návštěvník si může také prohlédnout expozici „Nástroje lidové hudby v České republice“.

 

Baťův kanál

 

Baťův kanál je dlouhý 52 km, spojuje Otrokovice s Rohatcem (Hodonínem). 26 km vede řekou Moravou a 26 km vede umělými kanálovými úseky. Rozdíl výšek (18,6 m) vyrovnává 13 zdymadel. Na trasu navazuje 40 km vedlejších říčních úseků.

 

Bylinkový ráj SONNENTOR Čejkovice

 

Nabízí zážitkovou exkurzi v moderním závodě na zpracování čajů a koření. Školení průvodci vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostory, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek z regionálních ekofarem až po samotnou výrobu v čejkovickém provozu. V krátkém filmu se také seznámíte s prací i filozofií SONNENTOR. Najdete zde také firemní obchůdek, kde si můžete vybrat z širokého sortimentu biočajů, biokoření a dalších biospecialit. Uprostřed areálu je umístěna přírodní Bylinková zahrada svaté Hildegardy ve stylu středověkých klášterních zahrad. Ve vegetačním období (květen až říjen) si zde můžete vyzkoušet své znalosti základních bylinek, které znaly již naše babičky.