Rašelinové koupele a zábaly

Rašelina nebo také slatina má unikátní složení, díky kterému je vysoce účinná při léčbě pohybového aparátu. Tvoří jí částečně rozložený rostlinný materiál, který obsahuje organické látky a organické kyseliny. V lázních se s ní setkáte ve formě léčivých zábalů nebo blahodárných koupelí. Přináší úlevu nejenom při akutních, ale také chronických bolestech kloubů, páteře a ulevuje při svalovém přetížení. Mezi pozitivní vedlejší účinky patří příznivý vliv na celou pokožku vašeho těla.

Rašelinové koupele či zábaly si můžete užít zejména v:

- Lázních Velichovky - pobyt "Velichovská rašelina

- Mariánských lázních - pobyt "Kouzlo rašeliny

Rašelinové koupele

Rašelinovou koupel si můžete v lázních dopřát celkovou nebo jen částečnou. Koupel trvá zhruba 30 minut. Ve vaně relaxujete při teplotě 42 °C a během procedury klesne teplota vody a rašeliny maximálně o 2 °C. Vysoká teplota má fantastické účinky na celý pohybový aparát. Rašelina vede teplo do těla až 7x pomaleji než samotná voda, z tohoto důvodu prohřívá tělo intenzivněji. Váš organismus zaznamená okamžité zmírnění nebo úplné vymizení bolestí. Není ale vhodnou procedurou pro kardiaky a pacienty trpící vysokým krevním tlakem.

Rašelinové zábaly

Kromě koupele se rašelina používá také ve formě zábalů. Ohřátá rašelina se aplikuje na postiženou část vašeho těla, kterou následně systematicky prohřívá a prokrvuje. Zábaly mohou na rozdíl od koupelí absolvovat i kardiaci a lidé s vysokým krevním tlakem. Rašelinový zábal uvolní napětí ve svalech a sníží bolesti pohybového aparátu. Po rašelinových zábalech a koupelích se zlepší vaše pohyblivost natolik, že můžete částečně nebo zcela vynechat analgetika. To se pozitivně projeví na vašem psychickém stavu a celkové kvalitě života.