Postřehy z veletrhu cestovního ruchu v Berlíně

Největší veletrh cestovního ruchu na světě - ITB

veletrh v BerlíněVe dnech 6. – 10. 3. 2013 probíhal v německém Berlíně největší a nejdůležitější veletrh cestovního ruchu na světě. Zhruba 10 tisíc vystavovatelů ze 188 zemí světa připravilo ve 26 pavilónech pro 170 tisíc návštěvníků pestrou paletu cestovatelských cílů. Zastoupeny byly jak jednotlivé země, tak také cestovní kanceláře, letecké společnosti, rezervační systémy a firmy vyvíjející software pro různé segmenty cestovního ruchu. Letos poprvé mohli návštěvníci svůj cestovatelský cíl rezervovat přímo na výstavišti. Rovněž se potvrdil vzrůstající trend online rezervací, jichž např. v Německu byla tímto způsobem loni provedena plná třetina.

veletrh ITB BerlínHosté mohli na veletrhu ochutnat kulinářské speciality typické pro jednotlivé země či oblasti, sledovat kulturní vystoupení nebo na vlastní kůži vyzkoušet novinky týkající se letecké dopravy. Českou republiku reprezentoval stánek Czech Tourismu, který zastřešoval různé subjekty z České republiky. K nim patřily například Mariánské Lázně, lázně Luhačovice nebo společnost Royal Spa, pod kterou spadají m.j. lázně v Ostrožské Nové Vsi a Velkých Losinách. Velké pozornosti návštěvníků se těšil stánek s ochutnávkami českého piva a moravských vín.

 

Budeme rádi, když na náš článek odkážete jako na zdroj informací: http://www.e-lazne.eu/postrehy-z-veletrhu-cestovniho-ruchu-v-berline