Návštěvnost českých lázní

Vývoj návštěvnosti lázní v roce 2011

návštěvnost českých lázníPodle informací, které poskytl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura, zaznamenal lázeňský cestovní ruch v České republice v roce 2011 další nárůst, a to zhruba o 5 % ve srovnání s rokem předcházejícím. V absolutních číslech to představuje asi 711 tisíc lázeňských hostů. Téměř 2/3 klientely tvořili cizinci, z nichž tradičně největší podíl tvořili Němci. Jejich počet však s rokem 2010 mírně poklesl. Druhou příčku obsadili Rusové, jichž však přijelo skoro o třetinu více než v roce předchozím. 


Co se týká lokalit, tak jednoznačně vedou západočeské lázně, které přilákaly přibližně 60 % z celkového počtu návštěvníků lázní, což představuje nárůst skoro o 8 % ve srovnání s rokem 2010. Na druhém místě skončily lázně ve Zlínském kraji a na třetím pak zařízení z Olomouckého kraje. Do obou těchto krajů však míří pouhý zlomek cizinců. Lázeňský potenciál České republiky má před sebou velmi dobré vyhlídky. Je potřeba ovšem marketingově cílit nejen na dosud tradiční léčení, nýbrž na běžnou populaci, která může v lázních a wellness zařízeních trávit svou druhou, resp. další dovolenou.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Vám, našim klientům, kteří do lázní a wellness zařízení cestujete právě prostřednictvím naší cestovní kanceláře, za Vaši důvěru. Velmi si jí vážíme. Věřte, že se snažíme do naší nabídky zařazovat skutečně kvalitní zařízení, která testujeme předem sami, abychom Vám mohli erudovaně poradit. Věříme, že toto bohatství, které přírodní minerální zdroje a prameny představují, budou čeští klienti využívat ve stále stoupající míře. Bylo by škoda nechat si tuto možnost rekreace ujít. Nebo si myslíte, že zahraniční návštěvníci by vážili často dlouhou cestu, kdyby nepocítili účinek sami na sobě ? Z vlastní zkušenosti můžeme tedy pobyty v lázních a wellness hotelech vřele doporučovat. Není totiž nic příjemnějšího, než když odpočinek spojíte se změnou prostředí a dopřejete si i péči o tělo. Po takovém pobytu se vracíte odpočati a psychicky osvěženi.

Budeme rádi, když na náš článek odkážete jako na zdroj informací: http://www.e-lazne.eu/navstevnost-ceskych-lazni-v-roce-2011