Minerální koupele

Vysoká koncentrace oxidu uhličitého a minerálních solí má blahodárný účinek na činnost srdce a ledvin, očištění organismu a celkově působí antistresově a relaxačně. Minerální látky obsažené v koupeli pomáhají uvolňovat svalové napětí a zároveň se dobře vstřebávají do pokožky, kde působí protizánětlivým účinkem. Minerální koupel pomáhá odkyselit organismus a udržuje přirozené pH vaší pokožky.

Skvělé minerální koupele nabízejí:

- Mariánské Lázně a jejich pobyt Kouzlo rašeliny

- Konstantinovy Lázně 

Snížení napětí a úzkosti

Minerální koupele jsou vhodné pro všechny, kteří potřebují uvolnit fyzické i psychické napětí a načerpat zpátky energii. Ošetřující personál používá při přípravě koupele lokální lázeňskou minerální vodu se specifickým složením. Při koupeli se ponoříte do vody o teplotě mezi
32 – 34 °C.  Oxid uhličitý jemně probublává a masíruje vaši kůži, takže vytváří příjemný pocit relaxace. Zatímco vaše pokožka vstřebává léčivé látky, zpomaluje se vám srdeční činnost a snižuje krevní tlak. Po koupeli následuje ještě suchý zábal, který účinky lázeňské procedury umocňuje.

Léčivé účinky

Do koupele se přidávají také další bylinné extrakty nebo oleje. Podle zvolené kombinace bylin může mít minerální koupel léčivé účinky také na ekzémy, hojení ran, záněty, zlomeniny nebo bolavé klouby a přetížené svaly. Snižuje také různá kožní podráždění, využívá se při gynekologických a urologických potížích. Oxid uhličitý vytvoří na pokožce souvislý film, který nejprve rozšíří povrchové a následně i hluboké cévy. Zlepší se celkové prokrvení vašeho organismu a sníží se váš tlak. Minerální koupel trvá zhruba 15 minut a nedoporučuje se pouze u horečnatých onemocnění a infekcí.