Bojujeme kvalitou, NE slevou

logo bojujeme kvalitouChceme reagovat na situaci, která je v současné době velkým trendem nejen v oblasti cestovního ruchu. Vzhledem k tomu, že se v rámci obchodních vztahů setkáváme s manažery a řediteli hotelů, rozhodli jsme se prezentovat svůj názor více veřejně. Ve většině případů jsme se na něm shodli i s řediteli hotelů nebo obchodními zástupci jednotlivých lázních. Slevy a akční pobyty existovaly v cestovním ruchu vždy. Měly ovšem za úkol pokrýt tzv. hluchou sezónu. Slevy (50% a více procent), které jsou v současné době poskytovány slevovými portály, jsou naprosto nesmyslné a likvidační. Hotel na nich nemůže vydělat ani na provozní náklady a udržet klienta, který hledá jen slevu a je naprosto neloajální, je velmi těžké. Hotelu pak nezbývá nic jiného než dávat opět vysoké slevy, jinak nemá šanci takového klienta nalákat zpět na pobyt. Jakou motivaci pak mohou mít zaměstnanci takového hotelu, kteří vědí, že pobyt sotva zaplatí jejich práci a nevydělá nic navíc? Zkoušeli jsme se i nad tímto zamyslet s manažery hotelů a ti sami přiznali, že zaměstnanci, kteří vědí, že jsou zde lidé ze slevových portálů, mají menší motivaci pracovat. Jejich proškolení a kvalifikace stojí nemalé peníze. Zastáváme názor, že k zisku se nelze prošetřit. Hotelům bychom spíše doporučili bojovat kvalitou, a ne slevou. Jsme moc rádi, že hotely jako Augustiniánský Dům nebo lázně Jáchymov jsou stejného názoru a snaží se uspět kvalitními službami. Za to si jich moc vážíme.

Na závěr bychom chtěli dodat, že budeme eliminovat spolupráci s hotely, které se objevují na slevových portálech – nechceme podporovat podbízivé praktiky a nefér obchodní vztahy, i když je to hlavně na rozhodnutí hotelových manažerů. Jdeme do boje se svým názorem a věříme, že nejsme osamoceni. Chceme vytvořit protipól slevovému šílenství a nabízet kvalitu. Budeme rádi, pokus náš článek budete sdílet na Facebooku nebo zanecháte komentář. Pro obchodní partnery jsme připravili logo, které si mohou zdarma umístit na svuj web a ukázat tak, že Vám jde o kvalitní služby za adekvátní ceny.LOGO KE STAŽENÍ

P. S. Máme osobní zkušenost s hotelem, který byl na slevovém portálu. Popisujeme to v článku slevové šílenství versus cestovní ruch.

Vyjádření manařerů hotelů, které jsme oslovili:

"Plně se s Vaši iniciativou ztotožnuji a za náš Hotel Ostrov**** máte plnou podporu" - jednatel společnosti Ondřej Kuliš.